• Berušky

Stůl – hlaďounký oblázek,
    nad postýlkou obrázek.
    Beruška se raduje,
    chtěla domov – už tu je.
    Zítra vstane tichounce,
    usměje se na slunce,
    zamkne dvířka od bytu,
    frrrrr – a letí k blankytu.

Pan ředitel David

Paní učitelka Kateřina

Vystudovala jsem VS, obor předškolní pedagogika. S dětmi jsem začala nejprve pracovat na ZŠ speciální a následně v instituci DD, MŠ, ZŠ a PrŠ ve Zlíně jako asistent pedagoga.

Od září 2018 působím jako učitelka v MŠ Luční.

Paní asistentka Alena

Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu ve Zlíně a řadu let jsem pracovala v administrativě. Mám ráda děti, proto jsem se rozhodla pro změnu. Absolvovala jsem kurzy: „Chůva  pro děti do zahájení povinné školní docházky“, „Asistent pedagoga“ a „Asistent volného času“, které mně otevřely dveře do Dětského centra Vlnka, kde jsem se stala chůvou – tetou v pidiškolce a následně jsem na stejné pozici pracovala v dětské skupině Aktiváček.

Jsem maminkou dvou dětí a všechny „moje“ děti (doma i ve školce) chci provázet dětstvím tak, jak to krásně vystihl Robert Fulghum: „Žij vyrovnaně: trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj.“

Život je zajímavý právě pro tu možnost uskutečnit nějaký sen.

— Paulo Coelho