• Krtečci

• Sláva, sláva, krtek vstává!
    Teď vykoukl z hlíny ven
    a hlaholí: „Dobrý den!“
    Každý den má plno práce,
    ryje záhon na zahrádce.
    Pak navečer v sobotu,
    sklízí krtek dobrotu.
    A v neděli vesele,
    svolává své přátele.
    „Přijďte ke mně ke stolu,
    hodovat budeme pospolu.“

Paní učitelka Naděžda

Studovala jsem na SPgŠ v Kroměříži. Během mé třicetisedmileté praxe jsem absolvovala mnoho školení zaměřených na veškeré vzdělávací výchovy. 33 let pracuji jako logopedická asistentka v MŠ. Zajímám se o netradiční „muzicírování“, učím děti hrát na hudební nástroj boomwhacker.

Cíleně podporuji rovný přístup k dětem a zohledňuji vzdělávací potřeby jednotlivců. Dávám dětem prostor, aby se mohly rozvíjet všestranně a získané vědomosti a dovednosti dovedly uplatňovat v praktickém životě. Chci se podílet na jejich zdravém citovém, rozumovém a tělesném vývoji.

Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti.

— Albert Einstein

Pan učitel Ondřej

Vystudoval jsem SPgŠ Kroměříž obor předškolní a mimoškolní pedagogika.
      Od roku 2015 se jako učitel v MŠ Luční věnuji předškolnímu vzdělávání, ve kterém velmi rád implementuji moderní a netradiční pomůcky do výuky.
      Jsem lektorem Metodických dnů pod neziskovou organizací EDULAB, které probíhají v naší mateřské škole pro pedagogy Zlínského kraje.

Mým hlavním cílem je naučit děti základním schopnostem a dovednostem důležitým pro celý další život.

Chyby první výchovy nás provázejí celým životem, proto nejpřednější stráž lidského pokolení je v kolébce.

— Jan Amos Komenský

Paní asistentka Kateřina

Po vystudování střední školy jsem 15 let pracovala ve zdravotnictví. Vždy jsem ale chtěla pracovat s dětmi. Proto jsem uvítala, že se otevřel kurz asistenta pedagoga, který jsem absolvovala.

K úspěšnému vykonávání této práce mi jistě pomohou i mé zkušenosti z výchovy mých vlastních čtyř dětí.