• Skřivánci

• Jeho zpěv se krajem nese, nad poli anebo v lese.
    Tento nenápadný ptáček, srdíčko má odvážné,
    do výšky on umí vzlétnout a tam zpívat kurážně.
    Nepřítele zaplaší, zprudka k zemi peláší,
    aby znovu k nebi vzlétl a tam křídly třepetal.
    Nikoho se nezalekne, koncertovat může dál.
    Chocholku má na hlavě, umí zpívat jímavě.
    Je to mistr koncertní, jeho trylky krásně zní.
    Skřivan ohlašuje jaro, jódluje a cvrliká
    a svou melodickou písní překoná i slavíka.

Budova II

Paní učitelka Alena

Vystudovala jsme SPgŠ v Kroměříži. Věnuji se pedagogické činnosti již 37 let. Přestože učím tolik let, práce s dětmi mě neustále naplňuje a dobíjí. Absolvovala jsem různá školení a stále se v daném oboru vzdělávám.
      Ráda spojuji moderní a tradiční formy výuky. Zaměřuji se na všestranný rozvoj dítěte, mou doménou je hudební a tělesná výchova. Již několikátým rokem pracuji s dětmi předškolního věku a svědomitě je připravuji na další důležitý mezník v jejich životě a to na vstup do Základní školy.

Mým přáním je, aby děti vzpomínaly na MŠ s láskou a úsměvem na rtech.

Paní učitelka Dominika

Studovala jsem SŠPgS Zlín, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Mateřská škola Luční mi dala tu šanci učit a vzdělávat Vaše děti, což je pro mě životní naplnění. Snažím se být vždy spravedlivá a k dětem otevřená. Miluji přírodu, pohyb a výtvarné práce. Mimo MŠ vedu tanečně pohybové kroužky pro malé  i velké.

Vzdělání je schopnost porozumět druhým.

— Johann Wolfgang von Goethe

Paní asistentka Zdeňka

Vystudovala jsem Gymnázium v Holešově. Od roku 1990 jsem byla zaměstnána jako referentka a sociální pracovnice na Magistrátu města Zlína, mám devatenáctiletou praxi na Odboru školství a následně Odboru sociálních věcí.
      V roce 2009 jsem úspěšně dokončila bakalářské studium na FHS UTB ve Zlíně obor Sociální pedagogika. Tato problematika mne natolik zaujala, že jsem v roce 2011 absolvovala seminář „Práce s dítětem/žákem se speciálními vzdělávacími potřebami v MŠ, ZŠ a SŠ. Integrací těchto dětí se zabývám i nadále, a to v různých typech zlínských škol.
      Od roku 2011 pracuji na základních a mateřských školách jako asistentka pedagoga, vychovatelka ve školní družině a také jako učitelka v MŠ. Práce s dětmi mne zcela naplňuje a těší mne, že vede nejen ke zlepšení kvality vzdělávání, ale i celkové pohody v dětském kolektivu.

Až ti bude úzko, otoč se čelem ke slunci. Všechny stíny budeš mít za zády.

— Jan Werich